Chairs
-
$769.95
$1,329.95
Save $560.00

Specifications / Choose an option
| GENERAL | |
|---|---|
| Series Name | HamlinBay |
| Type | Chaise |
| Style | Contemporary |
| Color Group | Brown |
| Manufacturer Color | Chocolate |
| Material | Fabric |
| Manufacturer Material | 100% polyester |
| Assembly Required | No |
| Ottoman Included | No |
| DIMENSIONS | |
| Width | 50 inch(es) / 127 cm |
| Height | 44 inch(es) / 111.76 cm |
| Depth | 48 inch(es) / 121.92 cm |
| Weight | 215.17 lb(s) / 97.6 kg |
| SHIPPING DIMENSIONS | |
| Width | 52.5 inch(es) / 133.35 cm |
| Height | 27.4 inch(es) / 69.6 cm |
| Depth | 48.5 inch(es) / 123.19 cm |
| Weight | 228.8 lb(s) / 103.78 kg |
| Volume | 40.37 cu. ft. / 1.14 cu. m. |
| UPC | |
| UPC# | 24052965841 |
-
$2,449.95
Save $1,020.00
$1,429.95
Mahoney 31005S3 2 pc Sleeper Sectional with Chaise
(Sleepers - Sectionals)Reliable comfort, reimagined. Suitable for a variety of spaces, this sleeper sectional with chaise invites + More
-
$4,349.95
Save $1,820.00
$2,529.95
DeepWakes PCU62606S23 3 pc Reclining Sofa Chaise
(Sofas - Reclining)Live and lounge luxuriously. This power reclining sectional sofa chaise brings an ultra-stylish flair to your + More
-
$2,279.95
Save $950.00
$1,329.95
WhipLash PC6320418 Power Reclining Loveseat with Console and Adjustable Headrest
(Loveseats - Power Recline)Refined relaxation, reimagined for the modern home. This power reclining loveseat combines premium comfort + More
-
Merging traditional motifs with a modern hue, this ottoman ties your transitional seating area together. Turn + More
-
Entertain a rugged yet refined sense of style with this 4-piece entertainment center. Its rustic finish and + More
